choroba wrzodowa - kompendium wiedzy o chorobach i objawach, leki i zioła, leczenie i porady zdrowotne

Artykuły o: choroba wrzodowa (7)

 • Wrzód żołądka i dwunastnicy

  Wrzód trawienny jest ograniczonym ubytkiem błony śluzowej sięgającym w głąb poza blaszkę mięśniową. W otoczeniu wrzodu trawiennego zlokalizowany jest naciek zapalny oraz martwica. Wrzody (...)

 • Kiedy bóle brzucha mogą być groźne?

  Ból brzucha zazwyczaj budzi niepokój, zwłaszcza jeżeli jest ostry i silny. Nie każdy nagły ból brzucha jest spowodowany chorobą wymagającą leczenia w szpitalu. Warto więc umieć odróżnić (...)

 • Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

  Choroba wrzodowa to obecność wrzodów, czyli ubytków w błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy. Jest to jedna z częstszych chorób przewodu pokarmowego, 2x częściej cierpią z jej powodu mężczyźni.

 • Kiedy boli brzuch…

  Wrzody żołądka i dwunastnicy są jednymi z częstych chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego. Owrzodzenie żołądka czy dwunastnicy, to po prostu głęboki ubytek w nabłonku wyścielającym te (...)

 • Dolegliwości żołądkowe

  Prawidłowa czynność żołądka i właściwe trawienie w sposób istotny wpływają na dobre samopoczucie. Dlatego każde zaburzenie funkcjonowania żołądka odbija się na nas niekorzystnie. Z częścią (...)

 • Helicobacter pylori - mała bakteria, wielkie odkrycie

  Kiedy dwaj australijscy naukowcy Barry J. Marshall i J. Robin Warren odkryli w 1982 r. w błonie śluzowej chorych na chorobę wrzodową spiralne bakterie, które nazwali później Helicobacter (...)

 • Żywienie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy

  Choroba wrzodowa żołądka i choroba wrzodowa dwunastnicy należą do jednych z najczęstszych chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego. Niezwykle ważne przy jej leczeniu jest dbanie o (...)

Encyklopedia zdrowia (3)

Leki (113)

Zioła (7)

Produkty w ofercie online (12) - Portal Dbam o Zdrowie