penis - kompendium wiedzy o chorobach i objawach, leki i zioła, leczenie i porady zdrowotne

ilość artykułów: 0

Artykuły o: penis

Encyklopedia zdrowia (8)

Ciała jamiste - układ zatok odpowiedzialnych za wzwód prącia. To do nich w trakcie wzwodu napływa krew tętnicza powodując znaczne ich powiększenie.
Erekcja, inaczej wzwód, jest to usztywnienie i powiększenie się prącia w wyniku zwiększonego dopływu i zmniejszonego odpływu krwi z organu.
Gruczoły opuszkowo-cewkowe - parzysty narząd wielkości grochu, znajdujący się poniżej prostaty, wydzielają przezroczystą wydzielinę, stanowiącą naturalny lubrykant i ułatwia stosunek.
Mastka, segma – biała lub żółta wydzielina złożona z łoju, złuszczonych komórek nabłonkowych i flory bakteryjnej, gromadząca się u mężczyzn pod napletkiem.
Napletek ruchomy fałd skórny, po stronie wewnętrznej wyściełany nabłonkiem. Pokrywa w całości bądź częściowo żołądź członka męskiego.
Narządy płciowe męskie - są to narządy odpowiedzialne za produkcję plemników w procesie zwanym spermatogenezą, biorą udział w regulacji hormonalnej organizmu oraz we współżyciu seksualnym.
Obojnactwo (hermafrodytyzm, interseksualizm) - wrodzone zaburzenia różnicowania narządów płciowych, mająca podłoże genetyczne bądź hormonalne. Obojnactwo może wpływać na poczucie obu płci.
Prącie, członek, penis – męski narząd kopulacyjny, służy do wprowadzania nasienia do narządów płciowych kobiety oraz do wyprowadzania moczu z pęcherza moczowego na zewnątrz.