hormony płciowe - kompendium wiedzy o chorobach i objawach, leki i zioła, leczenie i porady zdrowotne

ilość artykułów: 5

Artykuły o: hormony płciowe

Encyklopedia zdrowia (13)

Androgeny - hormony płciowe o budowie sterydowej i działaniu maskulinizującym, Występują głównie u mężczyzn, ale w niewielkich ilościach również u kobiet.
Andrologia - dziedzina medycyny zajmująca się budową, czynnościami fizjologicznymi, diagnozowaniem i leczeniem męskiego układu płciowego.
Gruczoły Bartholina, gruczoły przedsionkowe większe - gruczoły znajdujące się wewnątrz warg sromowych większych, produkujące wydzielinę śluzową.
Jajnik – parzysty narząd, występujący u kobiet. Odpowiedzialne są za wytwarzanie komórek jajowych a także wydzielanie żeńskich hormonów płciowych, estrogenów czy progesteronu.
Kortykotropina (ACTH) jest hormonem wytwarzanym przez przedni płat przysadki mózgowej uwalnianym dzięki pobudzającemu wpływowi hormonu podwzgórza - kortykoliberyny.
Progesteron to hormon płciowy wydzielany przez jajniki.
Progesteron to hormon płciowy wydzielany przez jajniki.
Oksytocyna - hormon peptydowy, powodujący skurcze mięśni macicy.
Oligospermia – zbyt niska liczba (mniej niż 20 mln./ml) plemników w nasieniu.
Połóg - okres trwający z reguły sześć tygodni po porodzie, podczas którego dochodzi do cofania się zmian, które wystąpiły w organizmie kobiety w czasie ciąży i porodu.
Progesteron - żeński hormon płciowy wytwarzany przez gonady, ciałko żółte i łożysko (tylko w czasie ciąży).
Przedwczesne dojrzewanie płciowe określa się jako pojawienie się wtórnych cech płciowych przed 8 rokiem życia u dziewcząt i 9 roku życia u chłopców.
Testosteron - męski hormon płciowy należący do androgenów. Do jego podstawowych funkcji należy min.: kształtowanie płci i cech płciowych w życiu płodowym, wykształcanie się wtórnych cech płciowych, ...

Leki (4)

Produkty w ofercie online (4) - Portal Dbam o Zdrowie