choroby zakaźne - kompendium wiedzy o chorobach i objawach, leki i zioła, leczenie i porady zdrowotne

ilość artykułów: 9

Artykuły o: choroby zakaźne

Encyklopedia zdrowia (10)

Jest chorobą wywoływaną przez bakterie Borrelia przenoszone przez kleszcze. Bakteria może rozwijać się prawie we wszystkich narządach naszego organizmu.
Występowanie zachorowań na daną jednostkę chorobową w znacznie wyższej liczbie w określonym czasie i miejscu.
Pandemia - epidemia choroby zakaźnej, występująca w tym samym czasie w kilku krajach, znajdujących się na jednym kontynencie czy też w różnych zakątkach świata.
Róża – infekcyjna choroba tkanki łącznej skory wywołana przez paciorkowce.
Szczepionka – produkt pochodzenia biologicznego zawierający substancje zdolne do wywołania odpowiedzi immunologicznej prowadzącej do powstania odporności.
Świerzb jest chorobą wywołaną przez roztocz – świerzbowca ludzkiego.
Toksoplazmoza – choroba pasożytnicza ludzi i zwierząt spowodowana zarażeniem pierwotniakiem Toxoplasma gondii.
Wąglik- do naturalnego zakażenia u człowieka dochodzi za pośrednictwem zakażonych zwierząt lub skażonych produktów pochodzenia odzwierzęcego w tym padliny, skóry, sierści, wełny, mięsa, mączki kostnej. Przetrwalniki B.anthracis pozostają żywe w glebie przez dziesięciolecia.
Jest to badanie serologiczne wykonywane w celu wykrycia przeciwciał skierowanych przeciwko krętkowi blademu, bakterii wywołującej kiłę.
Jest to badanie serologiczne wykonywane w celu wykrycia przeciwciał skierowanych przeciwko krętkowi blademu, bakterii wywołującej kiłę.

Leki (4)