×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Lipiminor - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Suplementacja codziennej diety w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.

Dawkowanie

Doustnie. 1 kapsułka dziennie, popijając wodą.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
 


 

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, czynną chorobę wątroby lub utrzymujące się zwiększenie aktywności aminotransferaz (enzymów wątrobowych) we krwi, ciężką niewydolność nerek, miopatię (choroby mięśni), utrudniony odpływ żółci (cholestaza).

Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować równolegle z lekami, które silnie hamują aktywność enzymu CYP3A4 takich jak np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna, nefazodon, mibefradil, preparat blokujący kanał wapniowy, stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub choroby niedokrwiennej serca.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w ciąży i w okresie karmienia piersią.