Derhotill - Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Terebinthinae oleum, Thymolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Do inhalacji, wspomagająco w chorobach górnych dróg oddechowych, w przewlekłych nieżytach, w zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu i grypie. Do nacierania w bólach mięśniowych, nerwobólach w przebiegu przeziębienia, grypy, zapaleniu korzonków nerwowych oraz po intensywnym wysiłku fizycznym.

Dawkowanie:

Do nacierania: karku i szyi, klatki piersiowej oraz pleców. Nacieranie stosować 2-4 razy dziennie. Dorośli: 3 łyżeczki maści, dzieci od ukończonego 6-12 roku życia: 1-2 łyżeczki maści, dzieci od ukończonego 3- 5 roku życia: 1/2 łyżeczki maści. Po dokładnym wtarciu maści w skórę zalecany jest lekki masaż oraz owinięcie ciepłą tkaniną natartych miejsc. Do inhalacji: Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia - rozpuścić 2 łyżeczki preparatu w 1/2 l gorącej wody. Dzieci od ukończonego 2- 6 roku życia: rozpuścić 1 łyżeczkę w 1/2 l gorącej wody. Opary wdychać przez 5-10 min. Roztworu w tym czasie nie należy podgrzewać. Sporządzony roztwór nie może być powtórnie ogrzany i użyty. Nie stosować u dzieci do 3 roku życia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.