×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Emorect - Hippocastani seminis extractum spissum, Arnicae tinctura - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład nalewka z arniki
wyciąg gęsty z nasion kasztanowca
Postać żel
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie zmniejsza obrzęk

Wskazania do stosowania

W łagodnych objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: uczucie ciężkości nóg, świąd skóry w okolicy podudzi oraz jako środek wspomagający po urazach skóry i tkanek miękkich (siniaki) np. po urazach sportowych oraz w obrzękach pourazowych o niewielkim nasileniu.

Dawkowanie

Miejscowo. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: smarować cienką warstwą miejsca zmienione chorobowo 2-3 razy dziennie. Przed i po zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Stosować na miejsca zmienione chorobowo do czasu ustąpienia objawów, zwykle nie dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli objawy chorobowe nie ustąpią lub nasilą się należy zasięgnąć porady lekarza.

Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować w okolicy oczu, pod opatrunki (bandaże, plastry).

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Poinformuj lekarza

Jeśli masz uczulenie na substancje zawarte w leku Emorect, rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae np. arnikę, kwiat rumianku, kwiat nagietka lub ziele krwawnika.

Jeśli przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania żelu Emorect w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

U osób wrażliwych mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości: rumień,  świąd, pokrzywka, uczucie pieczenia, zaczerwienienie i stany zapalne skóry. W razie
wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku; w razie nieustąpienia objawów należy zgłosić się do lekarza.

Żel Emorect nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.