
Encyklopedia leków
Emorect - Hippocastani seminis extractum spissum, Arnicae tinctura
Podstawowe informacje
- Skład
-
nalewka z arnikiwyciąg gęsty z nasion kasztanowca
- Postać
-
żel
- Kategoria
-
Układ sercowo-naczyniowy
- Specjalności
-
Medycyna rodzinna
- Działanie
-
zmniejsza obrzęk
W łagodnych objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: uczucie ciężkości nóg, świąd skóry w okolicy podudzi oraz jako środek wspomagający po urazach skóry i tkanek miękkich (siniaki) np. po urazach sportowych oraz w obrzękach pourazowych o niewielkim nasileniu.
Miejscowo. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: smarować cienką warstwą miejsca zmienione chorobowo 2-3 razy dziennie. Przed i po zastosowaniu leku należy umyć ręce.
Stosować na miejsca zmienione chorobowo do czasu ustąpienia objawów, zwykle nie dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli objawy chorobowe nie ustąpią lub nasilą się należy zasięgnąć porady lekarza.
Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować w okolicy oczu, pod opatrunki (bandaże, plastry).
Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.
Jeśli masz uczulenie na substancje zawarte w leku Emorect, rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae np. arnikę, kwiat rumianku, kwiat nagietka lub ziele krwawnika.
Jeśli przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania żelu Emorect w okresie ciąży i karmienia piersią.
U osób wrażliwych mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości: rumień, świąd, pokrzywka, uczucie pieczenia, zaczerwienienie i stany zapalne skóry. W razie
wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku; w razie nieustąpienia objawów należy zgłosić się do lekarza.
Żel Emorect nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.
Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem