Emorect - Hippocastani seminis extractum spissum, Arnicae tinctura - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg gęsty z nasion kasztanowca
nalewka z arniki
Postać żel
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie zmniejsza obrzęk

Wskazania:

W łagodnych objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: uczucie ciężkości nóg, świąd skóry w okolicy podudzi oraz jako środek wspomagający po urazach skóry i tkanek miękkich (siniaki) np. po urazach sportowych oraz w obrzękach pourazowych o niewielkim nasileniu.

Dawkowanie:

Miejscowo. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: smarować cienką warstwą miejsca zmienione chorobowo 2-3 razy dziennie. Przed i po zastosowaniu leku należy umyć ręce. Stosować na miejsca zmienione chorobowo do czasu ustąpienia objawów, zwykle nie dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli objawy chorobowe nie ustąpią lub nasilą się należy zasięgnąć porady lekarza. Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować w okolicy oczu, pod opatrunki (bandaże, plastry). Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Możliwe skutki uboczne:

U osób wrażliwych mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości: rumień,  świąd, pokrzywka, uczucie pieczenia, zaczerwienienie i stany zapalne skóry. W razie wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku; w razie nieustąpienia objawów należy zgłosić się do lekarza. Żel Emorect nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Jeśli masz uczulenie na substancje zawarte w leku Emorect, rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae np. arnikę, kwiat rumianku, kwiat nagietka lub ziele krwawnika. Jeśli przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania żelu Emorect w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.