Ginkofar Max - Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie poprawia krążenie mózgowe

Wskazania:

Osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związanych z wiekiem. Pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach). Pomocniczo u osób  wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych w leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka 2 razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem). Uwaga! Przez zabiegiem operacyjnym należy poinformować lekarza lub stomatologa o stosowaniu leku Ginkofar Max. Zaleca się przerwać stosowanie leku Ginkofar Max przynajmniej 36 godzin przed planowanym zabiegiem chirurgicznym lub stomatologicznym, takim jak np. wyrywanie zęba.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe (np. nudności, biegunki, zaparcia), spadek ciśnienia krwi (niedociśnienie), zaburzenia rytmu serca (np. kołatanie) lub ból w klatce piersiowej (za mostkiem). U osób szczególnie wrażliwych mogą wystąpić: bóle głowy, krwawienia, wysypki skórne, rumień, świąd. Ryzyko krwawień wzrasta w przypadku jednoczesego stosowania leków rozrzedzających krew. Ginkofar Max nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na wyciąg z liścia miłorzębu japońskiego lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zwiększoną skłonność do krwawień  (zaburzenia krzepnięcie krwi), hemofilię (dziedziczną skazę krwotoczną). Gdy stosujesz  kwas acetylosalicylowy, inne leki rozrzedzające krew, trazodon, inhibitory pompy protonowej (np.: omeprazol, pantoprazol), nifedypinę, leki moczopędne z grupy tiazydów. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Ze względu na brak wystarczających danych leku Ginkofar Max nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.