×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Isonasin Septo - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Roztwór do płukania nosa przy przeziębieniach i zapaleniu śluzówki nosa i gardła.

Dawkowanie

Donosowo. Dwa do trzech płukań dziennie. Połóż dziecko na plecach, z głową odchyloną na jedną stronę. Delikatnie wsuń końcówkę ampułki do otworu nosa. Delikatnie ściśnij ampułkę w celu zaaplikowania wymaganej dawki preparatu. Powtórz ten sam zabieg w odniesieniu do drugiego otworu nosa. W przypadku niemowląt, zawsze należy aplikować preparat przy zastosowaniu minimalnego ciśnienia w celu uniknięcia wystąpienia ryzyka zanieczyszczenia ucha środkowego.

Odczekaj chwilę, pozwalając na to, aby roztwór zaczął działać, następnie unieś głowę dziecka. Delikatnie osusz nadmiar płynu. W przypadku niemowląt, o ile jest to konieczne, nadmiar płynu można również odciągnąć za pomocą aspiratora do nosa.

Preparatu nie należy stosować przez okres dłuższy niż kilka dni.

Preparat Isonasin Septo należy stosować przed podaniem leku, a nie po jego podaniu  (dotyczy leczenia z aplikacją donosowąz użyciem preparatów leczniczych).

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.