×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Ruconest - Conestat alfa - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład konestat alfa
Postać proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Specjalności Alergologia
Działanie łagodzenie objawów obrzęku naczynioruchowego

Wskazania do stosowania

Lek Ruconest jest przeznaczony do stosowania u dorosłych pacjentów z rzadką wrodzoną chorobą krwi o nazwie dziedziczny obrzęk naczynioruchowy (HAE). U tych pacjentów występuje niedobór białka, inhibitora C1 we krwi. Może to prowadzić
do powtarzających się napadów obrzęku, bólu brzucha, trudności w oddychaniu oraz do innych objawów.

Dawkowanie

Dożylnie, ściśle według zaleceń lekarza.

Uwaga! Lek Ruconest można zastosować jedynie wtedy, gdy wynik testu na obecność alergii na króliki (IgE) jest ujemny. Test należy powtarzać każdego roku lub po 10-krotnym podaniu leku Ruconest, w zależności od tego, co nastąpi jako pierwsze.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na konestat alfa lub którykolwiek z pozostałych składników produktu leczniczego. Gdy masz uczulenie na króliki.

Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Nie należy jednocześnie podawać leku Ruconest w przypadku stosowania leczenia przeciwzakrzepowego.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Ruconest  w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Często: bóle głowy.
Niezbyt często: uczucie mrowienia, kłucia lub drętwienia skóry lub kończyn (zaburzenia czucia), zawroty głowy, podrażnienie gardła, ból brzucha, biegunka, nudności, pokrzywka, obrzęk skóry.
W razie nasilenia objawów i (lub) wystąpienia wysypki, mrowienia, trudności w oddychaniu, obrzęku twarzy lub języka, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Może to oznaczać,że rozwinęła się alergia na lek Ruconest.

Jeśli po podaniu leku Ruconest wystąpią nudności lub bóle głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.