×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Fitostill - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Krople polecane osobom, które cierpią na suchość oka a także w przypadku zmęczenia i zaczerwienie oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi. Krople mogą być stosowane zarówno w celu zmniejszenia dolegliwości oka, jak i w ich zapobieganiu.

Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkowego. Zaleca się wkropić 2-3 krople do każdego oka, raz lub trzy razy dziennie. Pojedynczy pojemniczek po otwarciu może być ponownie zamknięty i zużyty w ciągu 12 godzin.

Krople mogą być stosowane także przy noszeniu szkieł kontaktowych.

Uwaga! W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Fitostill powinny być stosowane jako ostatnie. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.