Sudafed Muco na kaszel mokry - Guaifenesinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład gwajafenezyna
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Choroby płuc
Działanie wykrztuśne

Wskazania:

W celu ułatwienia odkrztuszania i rozrzedzenia wydzieliny oskrzelowej związanej z produktywnym kaszlem u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Dawkowanie:

Doustnie. 10 ml (2 łyżeczki) 4 razy na dobę. Uwaga! Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, nawraca lub towarzyszy mu gorączka, wysypka lub uporczywe bóle głowy należy skonsultować się z lekarzem. Produkt leczniczy zawiera 4,7 v/v etanolu (alkoholu), tzn. do 400 mg na dawkę, co jest równoważne w przybliżeniu 10 ml piwa lub 4 ml wina na dawkę 10 ml. Może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub nerek lub z padaczką. Produktu leczniczego nie należy stosować w przypadku kaszlu uporczywego lub przewlekłego, takiego jak w przebiegu astmy, lub jeśli towarzyszy mu zwiększone wydzielanie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości (częstość nieznana). Zaburzenia żołądka i jelit: uczucie dyskomfortu w obrębie żołądka i jelit, nudności, wymioty (częstość nieznana). Syrop stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Gdy stosujesz inne leki. Leków wykrztuśnych, takich jak gwajafenezyna, nie należy stosować jednocześnie z lekami hamującymi kaszel. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.