×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Cetraxal Plus - Ciprofloxacinum, Fluocinoloni acetonidum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład cyprofloksacyna
acetonid fluocynolonu
Postać krople do uszu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Otolaryngologia
Działanie przeciwbakteryjne
przeciwzapalne
Zamów w doz.pl Cetraxal Plus, krople do uszu, 10 ml

Wskazania do stosowania

Zapalenie ucha zewnętrznego.

Dawkowanie

Do ucha, według zaleceń lekarza. Krople ogrzać trzymając przez kilka minut butelkę w dłoniach, aby uniknąć pojawienia się zawrotów głowy mogących pojawić się przy wkraplaniu zimnego roztworu do przewodu słuchowego. Przechylić głowę na bok, tak aby chore ucho było zwrócone do góry. Wprowadzić krople do ucha za pomocą kroplomierza. Nie dotykać kroplomierzem ucha ani palców, aby uniknąć skażenia. Głowę w pozycji przechylonej trzymać przez około 5 minut, aby krople mogły spłynąć w głąb ucha.

Uwaga! Po pierwszym otwarciu butelki, leku nie należy stosować dłużej niż 30 dni.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na cyprofloksacynę, lub inne chinolony,fluocynolon lub którykolwiek z pozostałych składników leku Cetraxal Plus, zapalenie ucha wywołane przez wirusy lub grzyby, uszkodzenie błony bębenkowej.

Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.Leku Cetraxal Plus nie należy stosować podczas okresu karmienia piersią, ponieważ cyprofloksacyna i fluocynolon przenikają do mleka ludzkiego, co może wywoływać niepożądane skutki u dziecka karmionego piersią.

Skutki uboczne

Swędzenie i ostry ból w uchu podczas podawania leku, reakcje alergiczne.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.