Seebri Breezhaler - Glycopyrronii bromidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bromek glikopironium
Postać proszek do inhalacji
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Choroby płuc
Działanie rozszerza oskrzela

Wskazania:

Lek Seebri Breezhaler stosuje się w celu łagodzenia objawów przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POCHP) u osób dorosłych. Uwaga! Lek Seebri Breezhaler jest stosowany w leczeniu podtrzymującym POChP. Nie należy stosować tego leku w leczeniu nagłych napadów duszności lub świszczącego oddechu.

Dawkowanie:

Wziewnie, ścise według zaleceń lekarza. Lek ten należy stosować o tej samej porze każdego dnia, co ułatwi pamiętanie o przyjęciu leku. Lek można stosować o każdej porze, przed lub po posiłku lub napoju. Kapsułki leku Seebri Breezhaler stosuje się wyłącznie z inhalatorem Seebri Breezhaler i nie wolno ich połykać. W celu przyjęcia dawki należy włożyć kapsułkę do inhalatora i przyjąć proszek zawarty w kapsułce w drodze inhalacji przez usta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: suchość w jamie ustnej, trudności ze snem, katar lub zatkany nos, kichanie, ból gardła, biegunka lub ból brzucha. Niezbyt często: trudności w oddawaniu moczu i ból podczas oddawania moczu, bolesne lub częste oddawanie moczu, kołatanie serca, wysypka, drętwienie, kaszel z odkrztuszaniem plwociny, próchnica zębów, uczucie ucisku lub bólu w policzkach lub czole, krwawienie z nosa, ból ramion lub nóg, ból mięśni, kości lub stawów w klatce piersiowej, uczucie dyskomfortu w żołądku po posiłkach, podrażnienie gardła, uczucie zmęczenia, osłabienie. Uwaga! Należy natychmiast powiedzieć lekarzowi, jeśli wystąpi ucisk w klatce piersiowej, kaszel, świszczący oddech lub duszności bezpośrednio po zastosowaniu tego leku (objawy skurczu oskrzeli). Należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpi ból lub dyskomfort oczu, przemijające zaburzenia ostrości widzenia, widzenie kolorowych obwódek wokół obiektów lub barwnych obrazów, którym towarzyszyzaczerwienienie oczu (mogą to być objawy ostrego napadu jaskry z wąskim kątem przesączania). Jest mało prawdopodobne, by ten lek wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na glikopironiowy bromek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, choroby nerek, jaskrę z wąskim kątem przesączania, trudności z oddawaniem moczu. Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które planujesz stosować. Dotyczy to również leków podobnych do leku Seebri Breezhaler stosowanych w leczeniu choroby płuc, takich jak ipratropium, oksytropium lub tiotropium (tzw. leków przeciwcholinergicznych). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że jesteś ciąży, lub gdy planujesz ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.