×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Ulgix WZDĘCIA SPEED - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać proszek
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie łagodzi wzdęcia

Wskazania do stosowania

Zmniejszenie objawów związanych z nagromadzeniem gazów w jelitach takich jak: uczucie pełności, wzdęcia, odbijanie, ‘burczenie w brzuchu”.

Usunięcie piany, gazów i powietrza przed wykonaniem badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej techniką  radiologiczną, ultrasonograficzną i endoskopową.

Dawkowanie

Doustnie. Wyrób medyczny Ulgix WZDĘCIA SPEED proszek doustny przeznaczony jest do podawania bezpośrednio na język, bez konieczności popijania płynem. W razie potrzeby można popić niewielką ilością płynu (około pół szklanki wody).

Objawy związane z nagromadzeniem gazów w jelitach, takie jak: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie: dzieci do 6-go do 14-go roku życia: 1 saszetka przed lub po posiłku. Dobowa dawka nie powinna przekraczać 2 saszetek.

Dzieci od 14 roku życia i osoby dorosłe: 1 saszetka przed lub po posiłku. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć, zażywając jednorazowo 2 saszetki. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 6 saszetek.

Przygotowanie do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie: 1 saszetka 3 razy dziennie, w dniu badania: 2 saszetki rano na czczo.