Ulgix WZDĘCIA SPEED - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać proszek
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Gastroenterologia
Medycyna rodzinna
Działanie łagodzi wzdęcia

Wskazania:

Zmniejszenie objawów związanych z nagromadzeniem gazów w jelitach takich jak: uczucie pełności, wzdęcia, odbijanie, ‘burczenie w brzuchu”. Usunięcie piany, gazów i powietrza przed wykonaniem badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej techniką  radiologiczną, ultrasonograficzną i endoskopową.

Dawkowanie:

Doustnie. Wyrób medyczny Ulgix WZDĘCIA SPEED proszek doustny przeznaczony jest do podawania bezpośrednio na język, bez konieczności popijania płynem. W razie potrzeby można popić niewielką ilością płynu (około pół szklanki wody). Objawy związane z nagromadzeniem gazów w jelitach, takie jak: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie: dzieci do 6-go do 14-go roku życia: 1 saszetka przed lub po posiłku. Dobowa dawka nie powinna przekraczać 2 saszetek. Dzieci od 14 roku życia i osoby dorosłe: 1 saszetka przed lub po posiłku. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć, zażywając jednorazowo 2 saszetki. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 6 saszetek. Przygotowanie do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie: 1 saszetka 3 razy dziennie, w dniu badania: 2 saszetki rano na czczo.

Możliwe skutki uboczne:

Poinformuj lekarza:

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.