×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Essentiale Max - Phospholipidum essentiale - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Essentiale Max jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w chorobach wątroby. Zmniejsza subiektywne dolegliwości, takie jak: brak apetytu, uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

Dawkowanie

Doustnie. O ile lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę. Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody).

Uwaga! W przypadku nasilenia występujących dolegliwości lub pojawienia się innych objawów należy zwrócić się do lekarza. Stosowanie leku Essentiale Max nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które powodują uszkodzenie wątroby, (np. alkoholu).

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na substancję czynna lub którykolwiek z pozostałych składników leku Essentiale Max.

Gdy stosujesz inne leki. Przed jednoczesnym zastosowaniem leku ze środkami przeciwzakrzepowymi należy poradzić się lekarza.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

.

Skutki uboczne

Rzadko: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego np. nudności, luźne stolce, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.

Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka).

Częstość nieznana: świąd skóry.

Essentiale Max nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.