Ciclolack - Ciclopiroxum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład cyklopiroks
Postać lakier do paznokci
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze
Zamów w doz.pl Ciclolack, 80 mg/g, lakier do paznokci leczniczy, 3 g, 1 butelka

Wskazania

Zakażenia grzybicze paznokci.

Dawkowanie

Do stosowania na paznokcie, według zaleceń lekarza. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Ciclolack, możliwie jak największą część zmienionej chorobowo powierzchni paznokcia należy usunąć za pomocą nożyczek lub załączonego pilnika do paznokci jednorazowego użytku. Lakier do paznokci leczniczy należy nakładać przy pomocy jednej ze szpatułek wielokrotnego użytku, które są dołączone do opakowania.

Przez cały okres leczenia, raz w tygodniu należy usuwać całą warstwę lakieru przy użyciu gazików nasączonych alkoholem. Powinno temu towarzyszyć usunięcie możliwie jak największej części zmienionej chorobowo powierzchni paznokcia przy pomocy pilnika do paznokci jednorazowego użytku.
Jeżeli warstwa lakieru ulegnie zniszczeniu, uszkodzoną część paznokcia wystarczy polakierować lekiem Ciclolack.
Uwaga! Nie należy stosować zwykłych lakierów do paznokci ani innych produktów kosmetycznych do paznokci na leczone paznokcie.

Możliwe skutki uboczne

Rzadko: alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.

Bardzo rzadko: zaczerwienie i łuszczenie skóry w miejscu, gdzie lek Ciclolack miał kontakt ze skórą otaczającą paznokieć.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na cyklopiroks lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Gdy stosujesz inne leki. Jak dotąd nie są znane interakcje z innymi lekami.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Ze względu na brak doświadczenia klinicznego nie należy stosować leku Ciclolack w czasie ciąży i karmienia piersią.