Strepsils Junior - Alcohol 2,4-­dichlorobenzylicus, Amylmetacresolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład alkohol 2,4-dichlorobenzylowy
amylometakrezol
Postać pastylki do ssania
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwbakteryjne
przeciwzapalne
Zamów w doz.pl Strepsils Junior, pastylki, 24 szt.

Wskazania:

Do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 pastylkę należy ssać powoli co 2-3 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż 8 pastylek na dobę.   Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości i bolesność języka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.   Gdy stosujesz inne leki. Dotychczas nie są znane klinicznie istotne interakcje.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie określono bezpieczeństwa stosowania produktu Strepsils Junior w czasie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.