Nolpaza control, 20 mg, tabletki dojelitowe, 14 szt.

pantoprazol, tabletka, refluks, zgaga, wrzody, nadkwaśność

9,69 zł
Cena za szt.: 0,69 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
9,49 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 134 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Producent

KRKA
Równoległa 5
Warszawa

Opis

Substancja czynna produktu leczniczego Nolpaza control blokuje wytwarzanie kwasu żołądkowego. Dzięki temu lek ten skuteczny jest w przypadku zgagi i zarzucania treści żołądkowej.

Skład

Substancją czynną leku jest pantoprazol (Pantoprazolum)

Jedna tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu

Substancje pomocnicze: w rdzeniu tabletki: mannitol, krospowidon (typ B), sodu węglan bezwodny, sorbitol, wapnia stearynian oraz w otoczce tabletki: hypromeloza, powidon (K25), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek, żółty (E 172), glikol propylenowy,makrogol 6000, talk oraz kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) zawierający: sodu laurylosiarczan, polisorbat 80.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni.
  • Należy zakończyć stosowanie leku Nolpaza control po całkowitym ustąpieniu objawów. Możliwe jest złagodzenie objawów refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania leku Nolpaza control, lecz należy pamiętać, że lek ten nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów.
  • Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli objawy nie ustąpią po stosowaniu tego leku przez pełne 2 tygodnie.
    Nie należy przyjmować leku Nolpaza control przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.
  • Tabletki należy przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze.
  • Tabletki należy połykać w całości, nie rozgryzać i nie dzielić, obficie popijając wodą.

Działanie

Pantoprazol będący substancją czynną leku Nolpaza control blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy, zmniejsza to ilość kwasu w żołądku.

Wskazania

Lek Nolpaza control stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nolpaza control:
  • Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • Jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir lub nelfinawir (w leczeniu zakażenia HIV).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast poinformować lekarza lub skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym, jeśli wystąpi jakiekolwiek z poniższych ciężkich działań niepożądanych. Jednocześnie należy zaprzestać stosowania tego leku i zabrać ze sobą ulotkę i (lub) tabletki.

Ciężkie reakcje alergiczne (rzadko (mogą wystąpić u 1 na 1 000 leczonych pacjentów)): Reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy.

Ciężkie reakcje skórne (częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)): wysypka z obrzękiem, pęcherzami lub łuszczeniem się skóry, płatowe łuszczenie się skóry, krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub narządów płciowych oraz szybkie pogarszanie się stanu ogólnego. Wysypka po ekspozycji na słońce.

Inne ciężkie reakcje (częstość nieznana): zażółcenie skóry i białkówek oczu, problemy z nerkami przejawiające się bolesnym oddawaniem moczu, bólem w dolnej części pleców z towarzyszącą gorączką.

Inne działania niepożądane obejmują:

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 leczonych pacjentów): łagodne polipy żołądka

Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 leczonych pacjentów): ból głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, suchość w jamie ustnej; ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, swędzenie skóry, osłabienie, wyczerpanie lub złe samopoczucie, zaburzenia snu; zwiększona aktywność enzymów wątrobowych w badaniu krwi, złamanie biodra, nadgarstka lub kręgosłupa.

Rzadko (mogą wystąpić u 1 na 1 000 leczonych pacjentów): zaburzenia lub całkowity brak odczuwania smaku; zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie; bóle stawów; bóle mięśni; zmiany masy ciała; podwyższona temperatura ciała; obrzęk kończyn; depresja; zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi; powiększenie piersi u mężczyzn; wysoka gorączka i nagłe zmniejszenie ilości krążących białych krwinek.

Bardzo rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 leczonych pacjentów): zaburzenia orientacji, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, nieprawidłowe zmniejszenie liczby czerwonych i białych krwinek, jak również płytek krwi (stwierdzane w badaniach krwi).

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): omamy; splątanie, zmniejszenie stężenia sodu we krwi obniżenie stężenia magnezu we krwi, wysypka mogąca przebiegać z bólem stawów.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent:

  • jest leczony z powodu zgagi lub niestrawności przez 4 lub więcej tygodni;
  • ma ponad 55 lat i codziennie stosuje leki na niestrawność wydawane bez recepty;
  • ma ponad 55 lat i zauważył nowe niepokojące objawy lub zmienił się charakter dotychczasowych objawów choroby refluksowej;
  • przebył chorobę wrzodową żołądka lub przeszedł operację żołądka;
  • ma problemy z wątrobą lub żółtaczkę;
  • jest pod stałą opieką lekarza z powodu innych ciężkich dolegliwości lub chorób;
  • będzie miał wykonane badanie endoskopowe lub test ureazowy;
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowała reakcja skórna w wyniku stosowania podobnego leku;
  • jeśli u pacjenta jest planowane specyficzne badanie krwi (stężenie chromograniny A);
  • jeśli pacjent przyjmuje inhibitory proteazy wirusa HIV.

Długotrwałe przyjmowanie leku Nolpaza control może wiązać się z:

  • ograniczonym wchłanianiem witaminy B12 i niedoborem witaminy B12;
  • złamaniami kości biodrowej, kości nadgarstka lub kręgosłupa;
  • zmniejszenie stężenia magnezu we krwi. Niskie stężenie magnezu może również prowadzić do zmniejszenia stężenia potasu i wapnia we krwi.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Nolpaza control może wchodzić w interakcje z lekami takimi jak:

  • inhibitory proteazy wirusa HIV;
  • ketokonazol;
  • warfaryna i fenprokumon;
  • metotreksat.

Nolpaza control można być stosować w razie konieczności z lekami zobojętniającymi (np. magaldrat, kwas alginowy, sodu wodorowęglan, glinu wodorotlenek, magnezu węglan, lub ich połączenia).

Nie należy stosować leku Nolpaza control wraz z lekami zmniejszającymi ilość kwasu produkowanego w żołądku, takimi jak omeprazol, lanzoprazol, rabeprazol, ranitydyna, famotydyna.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Tabletki należy przyjmować przed posiłkiem, połykać w całości, popijając wodą.

Ciąża i karmienie piersią

  • Nie należy stosować leku Nolpaza control jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.
  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, przed zastosowaniem tego leku powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Jeżeli u pacjenta wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani nie obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Eozynofilowe zapalenie przełyku to przewlekła choroba zapalna o podłożu immunologicznym. Występuje coraz częściej, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nierzadko współwystępuje także z innymi zespołami nadwrażliwości np. atopowym zapaleniem skóry. Z czasem doprowadza do zwężeń przełyku i trudności w przełykaniu. Jakie są objawy eozynofilowego zapalenia przełyku? Jak je leczyć?

  • Popularne leki na zgagę produkowane przez firmy Polpharma i Teva Pharmaceuticals Polska zostały wycofane z obiegu w sklepach i aptekach ze względu na wykrycie w ich substancji czynnej nadmiernych ilości związku NDMA, któremu przypisuje się działanie karcinogenne. Wycofania dokonał Główny Inspektor Farmaceutyczny na wniosek producentów. 

  • Refluks żołądkowy popularnie nazywany zgagą, jest przykrym doświadczeniem. Najczęściej objawia się uczuciem pieczenia w przełyku i żołądku. Przyczyną podrażnienia tkanki żołądka może być zwyczajne przejedzenie, zbyt szybkie rozpoczęcie aktywności fizycznej po posiłku albo zbyt wczesne udanie się na poobiednią drzemkę. Na złagodzenia dolegliwości często poleca się sodę oczyszczoną – czy słusznie?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij