Zovirax (krem) - Aciclovirum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład acyklowir
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Medycyna rodzinna
Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwwirusowe
Zamów w doz.pl Zovirax Intensive, 50 mg / g, krem, 2 g

Wskazania

Opryszczka wargowa i inne zmiany opryszczkowe na twarzy.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Leczenie należy rozpocząć natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów. Cienką warstwą kremu należy smarować zmiany chorobowe oraz otaczającą je skórę 5 razy dziennie (co 4 godziny) przez 5 dni, a w przypadkach trudno gojących się zmian przez 10 dni. Aby zapobiec nasileniu się lub przeniesieniu zakażenia, należy umyć ręce przed nałożeniem i po nałożeniu produktu, a także unikać niepotrzebnego pocierania zmian chorobowych lub dotykaniem ich ręcznikiem.Jeżeli zmiany chorobowe nie ustąpią po 10 dniach należy skonsultować się z lekarzem.

 

Uwaga! Nie stosować na błony śluzowe jamy ustnej lub pochwy, unikać kontaktu z oczami.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Skutki uboczne

Może wystąpić przemijające pieczenie w miejscu zastosowania. Ponadto rzadko obserwowano nieznaczne wysuszenie i złuszczanie naskórka, zaczerwienienie, świąd skóry.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.