BioGaia probiotyczny płyn nawadniający z cynkiem - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat BioGaia probiotyczny płyn nawadniający z cynkiem przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w ostrej biegunce o nasileniu łagodnym i umiarkowanym oraz w przypadku wymiotów.

Dawkowanie:

Doustnie. Zawartość jednej saszetki wsypać do 250 ml wody. Należy stosować wodę butelkowaną lub przegotowaną po uprzednim jej schłodzeniu. Zawsze należy stosować zalecaną objętość wody.  Po rozpuszczeniu zawartości saszetki w wodzie, roztwór należy zużyć w czasie 6 godzin (przechowywany w lodówce) lub w czasie 3 godzin (przechowywany w temperaturze pokojowej). Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt może być stosowany u niemowląt i małych dzieci. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Możliwe skutki uboczne:

Poinformuj lekarza:

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.