No-Spa Max - Drotaverini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych, stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych. Wspomagająco w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki. W schorzeniach ginekologicznych: w bolesnym miesiączkowaniu. W napięciowych bólach głowy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. W przypadku koniecznosć zastosowanie leku No-Spa Max u dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Lek może przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na drotawerynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, ciężką niewydolność wątroby, nerek i/lub serca, niedociśnienie, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).

Gdy stosujesz inne leki. Należy zachować ostrożność przy jednoczesnym podawaniu z lewodopą (lek stosowany w chorobie Parkinsona) ze względu na zmniejszenie jej działania przeciwparkinsonowego oraz nasilenie drżeń i sztywności.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.

Skutki uboczne

Rzadko: nudności, zaparcie, ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, reakcje alergiczne.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.