Esseliv Max - Phospholipidum essentiale - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Lek wskazany jest do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach wątroby, w tym: poalkoholowych uszkodzeniach wątroby, toksycznych i polekowych uszkodzeniach wątroby, przewlekłym zapaleniu wątroby. Wskazaniem jest również wspomaganie leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież 2 kapsułki (900 mg) 2 razy na dobę. Po 2-3 miesiącach leczenia stosować dawkę podtrzymującą: 1 kapsułka 2 razy na dobę. Dzieci o masie powyżej 15 kg: u dzieci należy stosować dawkę 300 mg/10 kg m.c na dobę. Średnio stosuje się 1-2 kapsułki 1-2 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę. Zawartość kapsułki można wycisnąć i podać w niewielkiej ilości ciepłego mleka lub wody. Lek należy przyjmować podczas posiłku. Lek należy przyjmować przez co najmniej 3 miesiące. Uwaga! Nie podawać dzieciom o masie poniżej 15 kg.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić łagodne objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, rozwolniony stolec, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na fosfolipidy z nasion soi lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Gdy stosujesz inne leki. Nie są znane interakcje leku Esseliv Max z innymi lekami. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku Esseliv Max należy poradzić się lekarza.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.