×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Sora Forte - Permethrinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład permetryna
Postać szampon
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwwszawicze
Zamów w doz.pl Sora Forte, 1%, (10 mg/ml), szampon leczniczy, 50 ml

Wskazania do stosowania

wszawica głowowa u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat. Szampon leczniczy stosuje się leczniczo we wszawicy głowowej w celu usunięcia pasożytów, a także u osób pozostających w bezpośrednim kontakcie z osobami, u których stwierdzono występowanie wszawicy głowowej.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 3 lat:
Przed użyciem produktu należy kilkakrotnie wstrząsnąć opakowaniem. Na zmoczone włosy nałożyć szampon i równomiernie go rozprowadzić, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru za uszami i z tyłu głowy. Włosy należy masować aż do uzyskania obfitej piany. Uzyskaną pianę należy pozostawić na 10 minut, a następnie dokładnie spłukać włosy wodą i starannie wyczesać załączonym do opakowania grzebieniem, w celu usunięcia martwych wszy i ich jaj (gnid).
Po upływie 10 dni, kurację należy powtórzyć. Jeżeli po wykonaniu powtórnego zabiegu stwierdza się obecność żywych wszy, może to oznaczać ich oporność na działanie permetryny.  
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Poinformuj lekarza

 Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną – permetrynę, inne piretroidy, pyretryny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą szamponu leczniczego.