Bilomag - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

W łagodnych zaburzeniach krążenia w obrębie kończyn obajwiających się uczuciem zimna nóg i rąk. Pomocniczo w niewielkim obniżeniu sprawności umysłowej związanej z wiekiem 

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 1- 2 razy na dobę (80 -16 mg kwantyfikowanego ekstraktu Ginkgo biloba), podczas posiłku. Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat) - lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży. 

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: zaburzenia żoładkowe, nudności, zaparcia, biegunka, bóle głowy, zaburzenia snu, kołatanie serca, zawroty głowy, niepkój, skórne reakcje uczuleniowe ( swędzenie, wysypka). Bardzo rzadko:  powikłania z nagłym krwawieniem, powstanie obustronnego krwiaka podtwardówkowego  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie (nadwrażliwość) na ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego lub którykolwiek z pozostałych składników leku Bilomag. Gdy jesteś leczony lekami przeciwkrzepliwymi (zapobiegającymi krzepnięciu krwi), jak heparyna i jej pochodne, kumaryny (warfaryna, acenokumarol). Gdy jesteś chory na hemofilię. Gdy masz często krwawienia lub zaburzenia krzepnięcia. Gdy przyjmujesz leki zapobiegające powstaniu zakrzepów, jak aspiryna, klopidogrel, dipirydamol, tyklopidyna. Gdy planujesz przebycie zabiegu chirurgicznego lub stomatologicznego. Należy poinformować lekarza o wszstkich przyjmowanych lekach, również tych kupowanych bez recepty. Szczególnie o: lekach przeciwpłytkowych; lekach roślinnych, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia, zawierające czonek (Allium sativum)  lub żeń- szeń (Panax ginseng); trazodon; omeprazol i inne leki z grupy pompy protonowej; nitrendypina, środkach moczopędnych z grupy tiazydów; tipranavir. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.