×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Myconolak - Amorolfinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład amorolfina
Postać lakier do paznokci
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze
Zamów w doz.pl Myconolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci, leczniczy, 2,5 ml

Wskazania do stosowania

Leczenie zakażeń grzybiczych paznokci.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania preparatu i czas trwania leczenia ustala lekarz. Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie opiłować paznokieć (szczególnie jego powierzchnię) przy pomocy załączonego pilniczka (nie wolno używać tego samego pilnika do zdrowych paznokci). Następnie w celu oczyszczenia powierzchni paznokcia zastosować jeden z dołączonych wacików (lub zmywacz do paznokci). Lakier nanosi się na całą powierzchnię zakażonego paznokcia. Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi zakładać rękawiczki gumowe, aby chronić warstwę lakieru na paznokciach. Nie należy stosować lakieru do paznokci i przyklejać sztucznych paznokci podczas stosowania leku Myconolak.

 

Uwaga! Jeśli lek Myconolak dostanie się do oczu lub uszu, należy je niezwłocznie przepłukać wodą i skontaktować się natychmiast z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalem. Należy unikać kontaktu lakieru z błonami śluzowymi (np. jamy ustnej i nozdrzy). Nie wdychać leku.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku, cukrzycę, osłabienie układu immunologicznego, słabe krążenie krwi w rękach i stopach.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią.

Skutki uboczne

Rzadko: paznokcie mogą się odbarwiać lub stać się luźne lub mogą oddzielać się od łożyska paznokcia.

Bardzo rzadko: uczucie pieczenia lub alergiczne reakcje skórne (kontaktowe zapalenie skóry) wokół paznokcia.