×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Aviomarin guma do żucia lecznicza - Dimenhydrinartum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład dimenhydrinat
Postać guma do żucia
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uspokajające
przeciwwymiotne
przeciwhistaminowe

Wskazania do stosowania

Leczniczą gumę do żucia Aviomarin stosuje się w zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów, w przebiegu choroby lokomocyjnej o łagodnym nasileniu. 

Dawkowanie

Doustne. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 3 pastylki gumy żute w odstępach 30 minut. W razie potrzeby można stosować kolejne pastylki gumy, ale nie więcej niż 7 w ciągu doby.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2 pastylki gumy żute w odstępie 30 minut. W razie potrzeby można stosować kolejne pastylki gumy, ale nie więcej niż 4 w ciągu doby.

Guma do żucia Aviomarin nie jest przeznaczona dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

 

 

Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Alkohol może nasilać niekorzystny wpływ leku na sprawność psychoruchową.

 

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na dimenhydraminę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,  jaskrę z zamkniętym kątem przesączania;  rozrost gruczołu krokowego; zwężenie odźwiernika; porfirię; padaczkę, choroby układu krążenia; choroby lub stany zwiększające ryzyko zaburzeń układu bodźcotwórczoprzewodzącego serca (np. hipokaliemia, hipomagnezemia, leki wydłużające odstęp QT),  zaburzenia czynności wątroby i nerek, choroby alergiczne, astma oskrzelowa, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, fenyloketonurię, nietolerancję fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

 

Gdy przyjmujesz leki nasercowe, leki hamujące czynność ośrodkowego układu nerwowego.  

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Skutki uboczne

Senność i zaburzenia koncentracji, zmęczenie, zawroty głowy i uczucie osłabienia, bóle głowy, bezsenność, zaburzenia nastroju, niepokój ruchowy, pobudzenie, stany lękowe, suchość błony śluzowej jamy ustnej, często tachykardia, niedrożność nosa, zaburzenia widzenia, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, trudności w oddawaniu moczu, nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki, zmniejszenie łaknienia, nieznane skórne reakcje alergiczne, reakcje fotoalergiczne, złuszczające, zapalenie skóry,  zaburzenia czynności wątroby,  niedokrwistość hemolityczna, drżenie mięśni
 

Aviomarin wywiera znaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu.