Aviomarin guma do żucia lecznicza - Dimenhydrinartum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład dimenhydrinat
Postać guma do żucia
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwwymiotne
przeciwhistaminowe
uspokajające

Wskazania:

Leczniczą gumę do żucia Aviomarin stosuje się w zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów, w przebiegu choroby lokomocyjnej o łagodnym nasileniu. 

Dawkowanie:

Doustne. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 3 pastylki gumy żute w odstępach 30 minut. W razie potrzeby można stosować kolejne pastylki gumy, ale nie więcej niż 7 w ciągu doby. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2 pastylki gumy żute w odstępie 30 minut. W razie potrzeby można stosować kolejne pastylki gumy, ale nie więcej niż 4 w ciągu doby. Guma do żucia Aviomarin nie jest przeznaczona dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.     Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Alkohol może nasilać niekorzystny wpływ leku na sprawność psychoruchową.  

Możliwe skutki uboczne:

Senność i zaburzenia koncentracji, zmęczenie, zawroty głowy i uczucie osłabienia, bóle głowy, bezsenność, zaburzenia nastroju, niepokój ruchowy, pobudzenie, stany lękowe, suchość błony śluzowej jamy ustnej, często tachykardia, niedrożność nosa, zaburzenia widzenia, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, trudności w oddawaniu moczu, nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki, zmniejszenie łaknienia, nieznane skórne reakcje alergiczne, reakcje fotoalergiczne, złuszczające, zapalenie skóry,  zaburzenia czynności wątroby,  niedokrwistość hemolityczna, drżenie mięśni   Aviomarin wywiera znaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na dimenhydraminę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,  jaskrę z zamkniętym kątem przesączania;  rozrost gruczołu krokowego; zwężenie odźwiernika; porfirię; padaczkę, choroby układu krążenia; choroby lub stany zwiększające ryzyko zaburzeń układu bodźcotwórczoprzewodzącego serca (np. hipokaliemia, hipomagnezemia, leki wydłużające odstęp QT),  zaburzenia czynności wątroby i nerek, choroby alergiczne, astma oskrzelowa, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, fenyloketonurię, nietolerancję fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.   Gdy przyjmujesz leki nasercowe, leki hamujące czynność ośrodkowego układu nerwowego.     Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.