Minilacton Junior - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Minilacton Junior przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w celu: ograniczenia ryzyka wystąpienia  biegunki, np. w trackie i po stosowaniu antybiotyków oraz biegunek infekcyjnych, zmniejszenia ryzyka zakażenia Clostridium difficile,  ograniczenia kolonizacji układu pokarmowego przez nieprzyjazne dla niego mikroorganizmy.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 - 2 saszetki dziennie podczas posiłku. W zależności od zapotrzebowania lekarz może zalecić inne dawkowanie. W przypadku antybiotykoterapii preparat można podawać razem z antybiotykiem. Zawartość saszetki należy rozpuścić w przegotowanej, ostudzonej wodzie lub dodać do pokarmu. Nie należy mieszać zawartości saszetki ze zbyt zimnymi lub gorącymi posiłkami.  Minilacton Junior to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zaleca się, aby produkt był przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Możliwe skutki uboczne:

Poinformuj lekarza:

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.