Molutrex - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład woda oczyszczona
wodorotlenek potasu
Postać roztwór
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie leczenie miejscowe brodawek

Wskazania do stosowania

Leczenie miejscowe pewnych rodzajów brodawek (Mulluscum contagiosum).

Dawkowanie

Zewnętrznie. 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Nie nakładać preparatu na zdrową skórę.
 

Nałożyć niewielką ilość preparatu na szpatułkę. Wytrzeć dół szpatułki o brzeg flakonika, aby uniemożliwić uformowanie się kropli na końcu szpatułki. Za pomocą szpatułki nałożyć roztwór na guzek mięczaka zakaźnego (Molluscum contagiosum). Zaczekać aż wyschnie. Nałożyć ponownie preparat na szpatułkę po aplikacji na 3 guzki.  Nakładać preparat na guzki mięczaka zakaźnego przez kilka dni aż do wystąpienia objawów zapalenia (co następuje po 4-10 dniach). Zapalenie jest znakiem, że guzek ulegnie zanikowi w ciągu najbliższych 4 do 6 tygodni. Nie stosować preparatu na guzki z objawami nadkażenia. Nie stosować preparatu na guzek dłużej niż 14 dni.

Preparat ma właściwości korozyjne. Stosować wyłącznie na guzki mięczaka zakaźnego (Molluscum contagiosum).

Nie stosować na śluzówki i w okolicach oczu. Nie stosować na brodawki klasyczne i inne stany nadmiernego rogowacenia naskórka (hiperkeratynizacji). Nie stosować wokół oczu oraz na błony śluzowe (w ustach czy na genitaliach), na otwarte rany czy też zadrapania oraz u dzieci poniżej 3 roku życia.

Poinformuj lekarza

Gdy masz atopowe zapalenie skóry w fazie ostrej, upośledzoną odporność.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W przypadku matek karmiących nie stosować preparatu na powierzchni ciała, która może mieć kontakt z dzieckiem.

Skutki uboczne

Pieczenie i palenie skóry. Po zastosowaniu preparatu może wystąpić przebarwienie, lub odbarwienie skóry w miejscu leczenia.