Molutrex - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wodorotlenek potasu
woda oczyszczona
Postać roztwór
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie leczenie miejscowe brodawek

Wskazania:

Leczenie miejscowe pewnych rodzajów brodawek (Mulluscum contagiosum).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Nie nakładać preparatu na zdrową skórę.   Nałożyć niewielką ilość preparatu na szpatułkę. Wytrzeć dół szpatułki o brzeg flakonika, aby uniemożliwić uformowanie się kropli na końcu szpatułki. Za pomocą szpatułki nałożyć roztwór na guzek mięczaka zakaźnego (Molluscum contagiosum). Zaczekać aż wyschnie. Nałożyć ponownie preparat na szpatułkę po aplikacji na 3 guzki.  Nakładać preparat na guzki mięczaka zakaźnego przez kilka dni aż do wystąpienia objawów zapalenia (co następuje po 4-10 dniach). Zapalenie jest znakiem, że guzek ulegnie zanikowi w ciągu najbliższych 4 do 6 tygodni. Nie stosować preparatu na guzki z objawami nadkażenia. Nie stosować preparatu na guzek dłużej niż 14 dni. Preparat ma właściwości korozyjne. Stosować wyłącznie na guzki mięczaka zakaźnego (Molluscum contagiosum). Nie stosować na śluzówki i w okolicach oczu. Nie stosować na brodawki klasyczne i inne stany nadmiernego rogowacenia naskórka (hiperkeratynizacji). Nie stosować wokół oczu oraz na błony śluzowe (w ustach czy na genitaliach), na otwarte rany czy też zadrapania oraz u dzieci poniżej 3 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Pieczenie i palenie skóry. Po zastosowaniu preparatu może wystąpić przebarwienie, lub odbarwienie skóry w miejscu leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz atopowe zapalenie skóry w fazie ostrej, upośledzoną odporność.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W przypadku matek karmiących nie stosować preparatu na powierzchni ciała, która może mieć kontakt z dzieckiem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.