Flexus Fluid - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład hialuronian sodu
Postać roztwór do wstrzykiwań
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Działanie wspomaga procesy naprawcze w stawach
poprawia ruchomość stawu

Wskazania:

Flexus Fluid wskazany jest w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Dawkowanie:

Dostawowo, według zaleceń lekarza. U osób dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę Flexus Fluid tygodniowo, 3 strzykawki w trackie trwania terapii.   Preparat powinien być podawany wyłącznie przez uprawniony personel medyczny, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na preparaty hialuronowe, obecne lub przebyte infekcje oraz choroby skóry w obszarze wstrzyknięcia.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy korzyści wynikające z leczenia będą przeważać nad związanymi z nim zagrożeniami. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.