Proctocomfort - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wosk jojoba
żółty wosk pszczeli
izononanian cetylostearylu
Postać czopki doodbytnicze
maść
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Proktologia
Działanie łagodzi dolegliwości związane z hemoroidami

Wskazania:

Łagodzenie obajwów hemoroidów: świąd, pieczenie, ból podcza defekacji. Zapobieganie nawrotom dolegliwości i zostrzeniom choroby hemoroidalnej.

Dawkowanie:

Czopiki doodbytniczo. Stosować w razie potrzeby - 1 czopek rano i 1 czopek wieczorem. Dawkę można zwiększyć w przypadku silnych dolegliwości.   Maść zewnętrznie. Stosować w razie potrzeby - w szczególności przed rozpoczęciem i po zakończeniu wypróżnienia, w ilości odpowiedniej do wielkości zmian na skórze i błonie śluzowej.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat Proctocomfort mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.