Buscopan Forte - Hyoscini butylbromidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład butylobromek hioscyny
Postać tabletki powlekane
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Gastroenterologia
Urologia
Działanie rozkurczające
Zamów w doz.pl Buscopan Forte, 20 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Wskazania:

Stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg moczowo-płciowych oraz dróg żółciowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana 1 do 5 razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem. Uwaga! Nie należy stosować leku Buscopan Forte u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Przyspieszona praca serca, suchość w jamie ustnej, zatrzymanie moczu, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje alergiczne. Jeżeli po zastosowaniu leku występują zaburzenia widzenia nie należy prowadzić prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na butylobromek hioscyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku, nużliwość mięśni (choroba mięśni powodująca szybkie męczenie się mięśni), poszerzenie jelita grubego, jaskrę z wąskim kątem, zwężenia w obrębie jelit lub dróg moczowych, skłonność do przyspieszonej pracy serca, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy przyjmujesz inne leki. Buscopan Forte może nasilać: działanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwhistaminowych (używanych zazwyczaj w leczeniu alergii), chinidyny, amantadyny, dyzopiramidu, innych leków antycholinergicznych (np. tiotropium, ipratropium). Równoczesne stosowanie leku Buscopan Forte z metoklopramidem może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. Lek może nasilać przyspieszone bicie serca wywołane przez leki beta-adrenergiczne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku Buscopan Forte w trakcie pierwszego trymestru ciąży należy zawsze skonsultować z lekarzem. Nie należy stosować leku Buscopan Forte w okresie karmienia piersią.