Buscopan Forte - Hyoscini butylbromidum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład butylobromek hioscyny
Postać tabletki powlekane
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Urologia
Gastroenterologia
Ginekologia i położnictwo
Działanie rozkurczające
Zamów w doz.pl Buscopan Forte, 20 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Wskazania

Stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg moczowo-płciowych oraz dróg żółciowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana 1 do 5 razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem.

Uwaga! Nie należy stosować leku Buscopan Forte u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne

Przyspieszona praca serca, suchość w jamie ustnej, zatrzymanie moczu, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje alergiczne.

Jeżeli po zastosowaniu leku występują zaburzenia widzenia nie należy prowadzić prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na butylobromek hioscyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku, nużliwość mięśni (choroba mięśni powodująca szybkie męczenie się mięśni), poszerzenie jelita grubego, jaskrę z wąskim kątem, zwężenia w obrębie jelit lub dróg moczowych, skłonność do przyspieszonej pracy serca, nietolerancję niektórych cukrów.

Gdy przyjmujesz inne leki. Buscopan Forte może nasilać: działanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwhistaminowych (używanych zazwyczaj w leczeniu alergii), chinidyny, amantadyny, dyzopiramidu, innych leków antycholinergicznych (np. tiotropium, ipratropium). Równoczesne stosowanie leku Buscopan Forte z metoklopramidem może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. Lek może nasilać przyspieszone bicie serca wywołane przez leki beta-adrenergiczne.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku Buscopan Forte w trakcie pierwszego trymestru ciąży należy zawsze skonsultować z lekarzem. Nie należy stosować leku Buscopan Forte w okresie karmienia piersią.