Iladian direct - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład Lactobacillus acidophilus
Postać kapsułki dopochwowe
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Działanie przywraca prawidłową florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Pomocniczo w leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy. W celu ograniczenia rozwoju drożdżaków w trakcie lub po doustnej kuracji antybiotykowej. Dla odbudowy i wzmocnienia fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Ponadto preparat polecany jest kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi, sauny i solarium.

Dawkowanie:

Dopochwowo. Przed aplikacją dokładnie umyć dłonie. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie. Wspomaganie leczenia bakteryjnego zakażenia pochwy: 1 kapsułkę dopochwową raz dziennie (na noc) przez 7 do 10 dni. Profilaktyka: 1 kapsułka dopochwowa raz dziennie (na noc) przez 2-3 dni. Uwaga! Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nasilają się w trakcie stosowania preparatu Iladian direct lub będą utrzymywać się powyżej 7-10 dni. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy stosujesz dopochwowo inne preparaty. Iladian direct nie powinien być stosowany jednocześnie z innymi preparatami do stosowania dopochwowego. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu Iladian direct należy skonsultować z lekarzem.