Iladian direct - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład Lactobacillus acidophilus
Postać kapsułki dopochwowe
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Działanie przywraca prawidłową florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Pomocniczo w leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy. W celu ograniczenia rozwoju drożdżaków w trakcie lub po doustnej kuracji antybiotykowej. Dla odbudowy i wzmocnienia fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Ponadto preparat polecany jest kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi, sauny i solarium.

Dawkowanie:

Dopochwowo. Przed aplikacją dokładnie umyć dłonie. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie. Wspomaganie leczenia bakteryjnego zakażenia pochwy: 1 kapsułkę dopochwową raz dziennie (na noc) przez 7 do 10 dni. Profilaktyka: 1 kapsułka dopochwowa raz dziennie (na noc) przez 2-3 dni. Uwaga! Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nasilają się w trakcie stosowania preparatu Iladian direct lub będą utrzymywać się powyżej 7-10 dni. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy stosujesz dopochwowo inne preparaty. Iladian direct nie powinien być stosowany jednocześnie z innymi preparatami do stosowania dopochwowego. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu Iladian direct należy skonsultować z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.