×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Pyralgina Termo Hot - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład węgiel aktywowany
woda
sproszkowane żelazo
sól
wermikulit
Postać plastry
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie miejscowo rozgrzewające

Wskazania do stosowania

Plastry rozgrzewające przynoszące ulgę w bólach: pleców, ramion, krzyża, szyi, bólach reumatycznych.

Dawkowanie

Miejscowo. Plaster należy stosować na czystą, suchą i odtłuszczoną skórę, w miejscu bólu. Ostrożnie otworzyć opakowanie plastra, rozrywając folię w zaznaczonym, naciętym miejscu. Wyjąc plaster z foliowego opakowania. Usunąć taśmę ochronną plastra, która znajduje się po stronie zawierającej środek klejący. Jeśli jest to konieczne, kolejny plaster można przykleić w tym samym miejscu dopiero po 24 godzinach.

 

Uwaga! Pyralgina Termo Hot to plaster jednorazowy, do stosowania wyłącznie zewnętrznego na skórę lub odzież bezpośrednio przylegającą do ciała (w przypadku, kiedy odczuwana temperatura jest zbyt wysoka).

 

Uwaga! Nie wolno stosować plastra podczas snu. Nie stosować na skórę podrażnioną, uszkodzoną, po zastrzykach, a także podczas kąpieli. Nie stosować bezpośrednio po urazie. Nie stosować podczas równoczesnego miejscowego stosowania na skórę różnego rodzaju produktów leczniczych lub równocześnie z innymi źródłami ciepła. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników plastra, zaburzenia krążenia, cukrzycę, zapalenie stawów, choroby skóry.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania plastrów Pyralgina Termo Hot należy skonsultować z lekarzem.