Ellen - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Uzupełnienie i odnowa prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego. Zapobieganie uczuciu dyskomfortu, swędzenia i podrażnienia w okolicy miejsc intymnych. Ograniczenie występowania nieprzyjemnej wydzieliny. Odbudowa prawidłowej flory bakteryjnej pochwy po infekcji bakteryjnej lub grzybiczej w obrębie dróg rodnych. Odnowa prawidłowej flory bakteryjnej pochwy po kuracji antybiotykowej. Preparat przeznaczony dla kobiet, które regularnie miesiączkują. Preparat powinien być stosowany podczas menstruacji.

Dawkowanie:

Dopochwowo. Regularnie podczas każdej miesiączki lub zgodnie z zasadą 3x3x3 (minimum 3 tampony dziennie przez 3 kolejne dni krwawienia i co najmniej 3 cykle menstruacyjne). Po otwarciu przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu. Wewnątrz opakowania znajduje się pochłaniacz wilgoci, który należy pozostawić w opakowaniu. Należy chronić produkt przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz zbyt dużej wilgoci.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.