×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

InVag - Lactobacillus fermentum 57A,  Lactobacillus plantarum 57B, Lactobacillus gasseri 57C - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Zapobieganie infekcjom układu moczowo-płciowego.

Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych pochwy (zakażenia pochwy).

W trakcie i po leczeniu antybiotykami, innymi lekami przeciwbakteryjnymi i (lub) przeciwgrzybiczymi.

W leczeniu upławów.

W okresie klimakterium oraz po połogu

Profilaktycznie we wszelkich sytuacjach, w których dochodzi do zaburzenia równowagi flory pochwy (np. niewłaściwe przyzwyczajenia higieniczne, antykoncepcja).

Dawkowanie

Dopochwowa. 1 kapsułka dopochwowa na noc przez tydzień. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie. W razie potrzeby leczenie można powtórzyć, ale po konsultacji z lekarzem.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na któryklowiek ze składników leku, ciężkie zaburzenia układu odpornościowego.

Gdy przyjmujesz inne leki. Działanie leku inVag może być mniej skuteczne w czasie jednoczesnego stosowania z sulfametoksazolem i/lub środkami pleminkobójczymi zwierajacymi nonoksynol-9. Szczepy wchodzące w skład produktu są wrażliwe na penicylinę, ampicylinę, gentamycynę, klindamycynę, chloramfenikol i tetracyklinę i dlatego w czasie stosowania tych substancji działanie inVag może być nieskuteczne.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Możliwość stosowania preparatu inVag w okresie ciąży oraz karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Skutki uboczne

Upławy, świąd, pieczenie, ból w podbrzuszu, plamienie, obrzęk i zaczerwienienie warg sromowych, zaczerwienienie na szyjce macicy, częste oddawanie moczu, parcie na mocz, przeziębienie, bóle głowy.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.