×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Lacteol Fort - Lactobacillus fermentum, Lactobacillus delbrueckii - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład inaktywowane szczepy Lactobacillus
Postać kapsułki twarde
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wspomagające w biegunkach

Wskazania do stosowania

Preparat jest lekiem wspomagajacym leczenie biegunki podczas jednoczesnego uzupełniania płynów i (lub) stosowania odpowiedniej diety u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Dawkowanie

Doustnie. Stosuje się 1 - 2 kapsułki na dobę, w dawkach podzelonych, w zależności od nasilenia objawów chorobowych.W ciągu pierwszej doby leczenia pierwszą dawkę mozna zwiększyć do 3 kapsułek na dobę.

Lek wymaga zastosowania kilku zasad dotyczących żywienia: należy zapewnić odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zastosować odpowiednią dietę.

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu, wrodzoną galaktozemię, zespół złego wchłaninia glukozy i galaktozy lub niedobór laktozy ze względu na obecność laktozy, biegunkę utrzymującą się po 2 dniach leczenia, gorączkę, wymioty, gwałtowne pragnienie, uczucie suchości w ustach (są to pierwsze objawy odwodnienia).

Gdy przyjmujesz inne leki, także te dostępne bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Lacteol Fort 340 mg może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one mogą występować. W badaniach określono wystąpienie kilku przypadków pokrzywki.

Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadznie pojazdów i obsługiwania maszyn.