Lacteol Fort - Lactobacillus fermentum, Lactobacillus delbrueckii - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład inaktywowane szczepy Lactobacillus
Postać kapsułki twarde
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wspomagające w biegunkach

Wskazania:

Preparat jest lekiem wspomagajacym leczenie biegunki podczas jednoczesnego uzupełniania płynów i (lub) stosowania odpowiedniej diety u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Dawkowanie:

Doustnie. Stosuje się 1 - 2 kapsułki na dobę, w dawkach podzelonych, w zależności od nasilenia objawów chorobowych.W ciągu pierwszej doby leczenia pierwszą dawkę mozna zwiększyć do 3 kapsułek na dobę. Lek wymaga zastosowania kilku zasad dotyczących żywienia: należy zapewnić odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zastosować odpowiednią dietę. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Możliwe skutki uboczne:

Jak każdy lek, Lacteol Fort 340 mg może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one mogą występować. W badaniach określono wystąpienie kilku przypadków pokrzywki. Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadznie pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu, wrodzoną galaktozemię, zespół złego wchłaninia glukozy i galaktozy lub niedobór laktozy ze względu na obecność laktozy, biegunkę utrzymującą się po 2 dniach leczenia, gorączkę, wymioty, gwałtowne pragnienie, uczucie suchości w ustach (są to pierwsze objawy odwodnienia). Gdy przyjmujesz inne leki, także te dostępne bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.