×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Vaginorm Forte - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Preparat Vaginorm Forte przeznaczony jest do postępowania dietetycznego u kobiet ze zwiększoną podatnością na zakłócenia równowagi naturalnej mikroflory układu moczowo-płciowego, w trakcie i po kuracji lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybiczymi i/lub przeciwrzęsistkowymi, w trakcie oraz po menstruacji i w okresie okołomenopauzalnym, przed oraz po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo-płciowego oraz u kobiet, które dużo podróżują, korzystają z basenów, sauny, jacuzzi.

Dawkowanie

Doustnie. 1 kapsułka dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inny sposób dawkowania.

Kapsułkę należy połknąć podczas lub do 30 minut po posiłku, popijając obficie wodą.

Uwaga! Podczas przyjmowania antybiotyków, stosowania leków przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych lub/i przeciwrzęsistkowych, preparat należy przyjmować na 1 godzinę przed lub 3 godziny po zażyciu leku, oraz kontynuować jego przyjmowanie 14-20 dni od zakończenia terapii.

Uwaga! W trakcie przyjmowania preparatu nie należy stosować irygacji.

Preparat stosowany pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Poinformuj lekarza

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu Vaginorm Forte należy skonsultować z lekarzem.