Vaginorm Forte - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat Vaginorm Forte przeznaczony jest do postępowania dietetycznego u kobiet ze zwiększoną podatnością na zakłócenia równowagi naturalnej mikroflory układu moczowo-płciowego, w trakcie i po kuracji lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybiczymi i/lub przeciwrzęsistkowymi, w trakcie oraz po menstruacji i w okresie okołomenopauzalnym, przed oraz po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo-płciowego oraz u kobiet, które dużo podróżują, korzystają z basenów, sauny, jacuzzi.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inny sposób dawkowania. Kapsułkę należy połknąć podczas lub do 30 minut po posiłku, popijając obficie wodą. Uwaga! Podczas przyjmowania antybiotyków, stosowania leków przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych lub/i przeciwrzęsistkowych, preparat należy przyjmować na 1 godzinę przed lub 3 godziny po zażyciu leku, oraz kontynuować jego przyjmowanie 14-20 dni od zakończenia terapii. Uwaga! W trakcie przyjmowania preparatu nie należy stosować irygacji. Preparat stosowany pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu Vaginorm Forte należy skonsultować z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.