×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Milifen - Ibuprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład ibuprofen
Postać zawiesina doustna
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe

Wskazania do stosowania

Leczenie gorączki oraz bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu u dzieci od 3 miesiąca życia (ważących powyżej 5 kg) do 12 lat.

Dawkowanie

Doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka dobowa dla dzieci to 20-30 mg/kg masy ciała podana w dawkach podzielonych. Dzieci od 3 do 12 miesięcy (waga powyżej 5 kg do 10 kg): 2.5 ml 3 razy na dobę. Dzieci od 1 do 3 lat (waga 10 -15kg): 5 ml 3 razy na dobę. Dzieci od 4 do 6 lat: (waga 15-20 kg): 7.5 ml 3 razy na dobę. Dzieci od 7 do 9 lat (waga 20-30 kg) 10 ml 3 razy na dobę. Dzieci od 10 do 12 lat (waga 30-40 kg) dawka 15 ml 3 razy na dobę.

Pojedyncza dawka powinna być podawana co około 6-8 godzin. Jeżeli objawy utrzymują się przez okres dłuższy niż 3 dni, w przypadku dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku niemowląt w wieku 3-6 miesięcy, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się podaniu 3 dawek (po 24 godzinach od rozpoczęcia stosowania leku).

Uwaga Leku nie należy podawać niemowlętom o masie ciała poniżej 5 kg.

Poinformuj lekarza

Gdy dziecko ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu, chorobę wrzodową żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby serca, stany odwodnienia, zaburzenia krzepnięcia krwi, wysokie ciśnienie, toczeń rumieniowaty układowy, choroby zapalne jelit, ospę wietrzną, astmę lub alergiczne choroby płuc.

Gdy dziecko przyjmuje inne leki.

Skutki uboczne

Niezbyt często: bóle głowy, zawroty głowy, senność, pobudzenie, rozdrażnienie, uczucie zmęczenia, zaburzenia wzroku, wrażliwość na światło, wrzody. Rzadko: wzdęcia, biegunka lub zaparcie, dzwonienie w uszach (szumy uszne), problemy z nerkami.

Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zawroty głowy może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną.