Milifen - Ibuprofenum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ibuprofen
Postać zawiesina doustna
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
przeciwzapalne

Wskazania:

Leczenie gorączki oraz bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu u dzieci od 3 miesiąca życia (ważących powyżej 5 kg) do 12 lat.

Dawkowanie:

Doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka dobowa dla dzieci to 20-30 mg/kg masy ciała podana w dawkach podzielonych. Dzieci od 3 do 12 miesięcy (waga powyżej 5 kg do 10 kg): 2.5 ml 3 razy na dobę. Dzieci od 1 do 3 lat (waga 10 -15kg): 5 ml 3 razy na dobę. Dzieci od 4 do 6 lat: (waga 15-20 kg): 7.5 ml 3 razy na dobę. Dzieci od 7 do 9 lat (waga 20-30 kg) 10 ml 3 razy na dobę. Dzieci od 10 do 12 lat (waga 30-40 kg) dawka 15 ml 3 razy na dobę. Pojedyncza dawka powinna być podawana co około 6-8 godzin. Jeżeli objawy utrzymują się przez okres dłuższy niż 3 dni, w przypadku dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku niemowląt w wieku 3-6 miesięcy, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się podaniu 3 dawek (po 24 godzinach od rozpoczęcia stosowania leku). Uwaga Leku nie należy podawać niemowlętom o masie ciała poniżej 5 kg.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: bóle głowy, zawroty głowy, senność, pobudzenie, rozdrażnienie, uczucie zmęczenia, zaburzenia wzroku, wrażliwość na światło, wrzody. Rzadko: wzdęcia, biegunka lub zaparcie, dzwonienie w uszach (szumy uszne), problemy z nerkami. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zawroty głowy może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu, chorobę wrzodową żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby serca, stany odwodnienia, zaburzenia krzepnięcia krwi, wysokie ciśnienie, toczeń rumieniowaty układowy, choroby zapalne jelit, ospę wietrzną, astmę lub alergiczne choroby płuc. Gdy dziecko przyjmuje inne leki.