Stoperade - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat Stoperade przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w biegunce oraz uzupełnianiu niezbędnych soli mineralnych.

Dawkowanie:

Doustnie.1 saszetkę rozpuścić w 200 ml przegotowanej wody. Podawać małymi porcjami w ciągu pierwszych 3-4 godzin nawadniania. Dzieci o masie do 15 kg - 4 saszetki (800 ml wody), dzieci o masie powyżej 15 kg i dorośli - 6 saszetek (1200 ml wody). Po tym czasie w celu nawadniania podtrzymującego przygotowany płyn podawać porcjami po 100 ml po każdym wypróżnieniu lub wymiotach. Płynu nie należy dosładzać.   Preparat należy przyjmować pod nazdzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.   Przechowywać w suchym miejscu,  niedostępnym dla dzieci.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.