Dr Reckeweg Pulsatilla Compositum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Lek homeopatyczny stosowany w ostrym katarze.

Dawkowanie:

Donosowo. Dorośli 1 dawka (1 naciśnięcie) do każdego otworu nosowego 3-5 razy dziennie.   Po otwarciu butelki nie stosować leku dłużej niż 6 tygodni. Długość stosowania preparatu nie jest ograniczona, jednakże leki homeopatyczne nie powinny być stosowane przez długi okres czasu bez porady lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie stosowania leku homeopatycznego istniejące dolegliwości mogą ulec przejściowo pogorszeniu. W przypadku wystąpienia ślinienia się lub innych objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem.   Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na chrom i pozostałe substancje czynne lub pomocnicze zawarte w preparacie.   Gdy przyjmujesz inne leki. Interakcje z innymi lekami są nieznane.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowanie preparatu Dr Reckeweg Pulsatilla Compositum w okresie ciąży i karmienia piersią.