Neweyes Hya Eye Drops - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład woda
chlorek sodu
kwas hialuronowy
fosforan sodowy
szarotka alpejska
Postać krople do oczu
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Okulistyka
Działanie nawilżające

Wskazania:

Uczucie suchości spowodowane niedoborem łez. Zaczerwienie oczu. Pieczenie, podrażnienie i uczucie ciała obcego w oku. Zmęczenie oczu. Mogą być również stosowane w celu zmniejszenia objawów kataru siennego. Ponadto krople Neweyes Hya Eye Drops zwiększają komfort noszenia soczewek kontaktowych zarówno twardych jak i miękkich.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dorośli i dzieci powyżej 2 roku życia: 1 kroplę kilak razy dziennie lub w razie potrzeby. Osoby noszące soczewki kontaktowe: 1 kroplę na każdą z twardych lub miękkich soczewek przez ich założeniem lub jeśli jest potrzeba w trakcie noszenia soczewek. Zawartość pojemnika powinna być zużyta w ciągu 48 godzin od jego otwarcia. Uwaga! W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 10 minut przerwy pomiędzy zakrapianiem kolejnych preparatów.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.