OST Plus - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sól sodowa kwasu hialuronowego
Postać roztwór do wstrzykiwań dostawowych
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Działanie poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania:

Ból i ograniczona ruchomość stawu kolanowego i innych stawów maziówkowych w przebiegu zmian degeneracyjnych i pourazowych.

Dawkowanie:

Dostawowo. 1 - 3 iniekcji do stawu w odstępach jednotygodniowych. Możliwe jest jednoczesne leczenie kilku stawów. W razie potrzeby można powtarzać cykle leczenia.   Uwaga! Preparat powinien być podawany tylko przez wykwalifikowany personel.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ból, uczucie ciepła, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu iniekcji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki. Dotychczas brak danych dotyczących interakcji preparatu OST Plus z innymi roztworami stosowanymi dostawowo.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu OST Plus w okresie ciąży i karmienia piersią.